איך להתקין פונט *רק* לפוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין? התשובה כאן.

faq_install-font-just-photoshop-illustrator-adobe

שאלה:

התקנתי פונט / גופן / Font חדש על המחשב כדי להשתמש בו בפוטושופ אילוסטרייטור אינדיזיין וכו.. אבל הפונט מופיע בתוכנות אחרות (כמו הדפדפן) ומפריע לתיפקוד שלהן .. אני רוצה להתקין את הפונט רק לפוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין .. זה אפשרי?

תשובה:

בדרך כלל אפשר להתקין פונט / גופן חדש על המחשב, ואז הוא מופיע בתוכנות פוטושופ, אילוטרייטור, אינדיזיין וכך הלאה.. ולרוב זו הדרך הסבירה לעשות את זה… אבל יש מקרים שבהם הפונט החדש שהתקנו פוגע בתיפקוד של תוכנות אחרות.

מניסיון אישי: התקנתי פונט חדש על המחשב וכמה דקות לאחר מכן כשפתחתי דפדפן גיליתי שהטקסט באתרים כמו פייסבוק ואחרים הצ’טקמק לגמרי (פייסבוק נראה כאילו יש לו סוג פנצ’ר)
מיד הסרתי את ההתקנה של הפונט..

אז.. אפשר להוסיף פונט / גופן חדש כך שיופיע רק בתוכנות של אדובי – כמו פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין וכו… כדי לעשות את זה:

מעתיקים את הקובץ של הפונט לתיקיה:
C:\Program Files\Common Files\Adobe\Fonts
ואז הוא יופיע בכל תוכנות אדובי שמותקנות על המחשב שלכם.. (ולא בתוכנות אחרות)

*חשוב לדעת*
שינויים מסויימים בתיקיה Program Files במחשב, עלולים לשנות ולקלקל תוכנות שמותקנות על המחשב. לכן אם אין לך היכרות טובה עם הנושא, מומלץ להיעזר במישהו או מישהי שמתמצאים בענייני התקנות ומחשבים ולא לבצע את הפעולה הזו באופן עצמאי.

הערה 1:
אם התיקיה Fonts לא קיימת במיקום שציינתי למעלה, אפשר ליצור אותה (יש להקפיד על זה ששם התיקיה יהיה בדיוק זה…  Fonts  )

הערה 2:
גם אם אתם משתמשים במערכת הפעלה של 64BIT ויש לכם תיקיה בשם (Program Files (x86 עדיין יש לשים את הפונט בתיקיה שציינתי למעלה.

קדימה.. עכשיו מספרים לכולם..
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0