מעצב הקונספט כריסטיאן לורנז שויירר | מטריקס, האלמנט החמישי | בביקור בישראל

christian_lorenz_scheurer-pic01

כריסטיאן לורנז שוירר, ((Christian lorenz scheurer קונספט ארטיסט שוויצרי , אמן רב פעלים,  עבד על עיצוב קונספט עבור סרטים כמו מטריקס, אנימטריקס, האלמנט החמישי, טיטניק, עיר אפלה, מצפן הזהב, היום שאחרי מחר, משחקי מחשב ידועים ועוד פרויקטים רבים ומגוונים. פרסם חבילות DVD המכילות סרטי הדרכה מעולים בוידיאו במסגרת gnomon שמהווים השראה לאמנים רבים מספור בעולם יצא לי ללחוץ את ידו של כריסטיאן כאשר העביר הרצאה במסגרת פסטיבל אייקון 13 בתל אביב בהרצאה כריסטיאן עבר צעד צעד על הטכניקות ותאר את המחשבה שמאחורי עבודה על קונספט. במהלך ההרצאה הוא השתמש בפוטושופ וחשף כמה טכניקות מוצלחות במיוחד לעבודה עם התוכנה.

בין המסרים החשובים שהועברו בהרצאה: תשתמשו במידע ובהדרכה כהשראה לעבודות שלכם, אל תחקו את הטכניקה והסגנון, תהיו מקוריים. יש אווירה מצוינת וייחודית בתל אביב ובישראל – תשאבו השראה מהסביבה שלכם כאן, כך תוכלו אולי להביא משהו חדש ומקורי ולהתבלט בשוק העולמי. אפשר להיחשף לעיניי בימאים ומפיקים בתעשייה דרך האינטרנט באתרי קהילות CG מובילים – פורטפוליו טוב ימשוך תשומת לב. (בהרבה הפקות בהם השתתף כריסטיאן הוא היה יכול לשמוע שפות רבות מדוברות על הסט – כך שקיים סיכוי להשתלב בתעשיית הסרטים גם לאמנים ואמניות מוכשרים שלא גרים כרגע בארצות הברית.)

christian_lorenz_scheurer-pic2

Image source: Artist Christian Lorenz Scheurer – visit website

אנתרופולוגיה של הדמיון

בראיון וידאו לאתר cgchannel אומר כריסטיאן שבתוך תהליך עיצוב הוא מדמיין ומספר לעצמו את הסיפור שמאחורי המקום או האלמנטים שהוא מעצב – מי האנשים שגרים שם? – מה סגנון החיים שלהם? כך הופכת כל עבודה שלו לאמינה יותר ומשמשת כחלון למציאות גדולה יותר. כריסטיאן שמטייל בעולם באופן תמידי, מדבר כמה שפות, שואב השראה ממקומות רבים ומייצר עבודות מרהיבות וייחודיות – מומלץ מאוד לבקר באתר שלו ולקבל השראה.

christian_lorenz_scheurer-pic03

Image source: Artist Christian Lorenz Scheurer – visit website

 מאוד נהניתי בהרצאה, כריסטיאן היה נעים הליכות, נדיב במידע וענה על שאלות באריכות. כמו כן הוא נשאר לענות על שאלות גם לאחר ההרצאה עד שכבר ביקשו מאיתנו באסרטיביות לעזוב את החדר למען ההרצאה הבאה. רגע לפני שעזב, סיפרתי לכריסטיאן על הכישרונות הרבים הקיימים בארץ והצעתי לו לבקר כאן שוב לסיבוב הרצאות בבתי ספר לעיצוב ואמנות, אמניות ואמנים ישראלים רבים יכולים ליהנות מהתובנות והניסיון שלו. יהיה תענוג גדול לראות אותו שוב כאן בישראל.

קישורים:

האתר של כריסטיאן לורנז שוירר

סרטוני הדרכה של כריסטיאן ב DVD ב gnomon

ראיון באתר  CG Channel

קדימה.. עכשיו מספרים לכולם..
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0

2 Comments