לפני זמן מה פירסמתי כאן באתר פוסט עם הכותרת “זה לא תצלום של אישה“, שבו אפשר לראות אוסף של תמונות פוטו-ראליסטיות, תמונות שנראות כאילו צולמו במצלמה אך למעשה נוצרו לחלוטין בתוכנת תלת מימד (תוכנות כמו Cinema 4D , Blender, Maya 3D, 3DStudio Max, Zbrush ועוד). בתקופה שלנו כבר מאוד קשה להבדיל בין תמונה שהוכנה בתלת מימד לתמונה מצולמת. וזה נכון גם כשמדובר על קטעי וידאו…

בסרטון הזה (למעלה) אפשר לראות דמות מאוד ראליסטית של בחור שנוצרה גם היא בתלת מימד. רק הפעם זהו וידאו.. כשיוצרים דמות ראליסטית בתלת מימד ישנם כמה דברים שעלולים לחשוף את העובדה שזה לא תצלום אמיתי. בדרך כלל אפשר לזהות פרטים לא אמיתיים, כאשר מביטים בתמונה של דמות מקרוב, או כשמביטים בעיניים של הדמות (עיניים הן דבר שהמוח האנושי “מתוכנת” לזהות בצורה ברורה מאוד). אם זה קטע וידאו במקרים רבים התנועה היא זו שחושפת את האמת.. בכל אופן, יוצר הסרטון קריס ג’ונס, שהוא גם צייר ומעצב קונספט מוכשר, עומד בכבוד במבחנים האלה… ריספקט!

האתר של יוצר הסרטון קריס ג’ונס (Chris Jones)
http://www.chrisj.com.au

הערוץ של קריס ג’ונס (Chris Jones) ביוטיוב
https://www.youtube.com/user/chrisjonestube

והנה עוד כמה דוגמאות  בנושא הזה:

כשמכינים דמות תלת ממדית לסרטון אנימציה. בונים לה מאין מערך שליטה שכזה שנקראה RIG. בעזרת ה RIG יוכלו האנימטורים להניע אלמנטים שונים בדמות בקלות וליצור את האנימציה. בסרטון הזה אפשר לראות הדגמה ל RIG שכזה ואיך בערתו אפשר ליצור הבאות פנים מגוונות לדמות.

כבר בשנת 2013 חברת Activision מפרסמת סרטון הדגמה לרינדור *בזמן אמת* של פנים של דמות במשחק.  המשמעות של רינדור בזמן אמת היא שדמויות במשחק שנראות מאוד ראליסטיות תוכלנה להגיב בהבאות פנים, בצורה מיידית לפעולות שונות שיבצעו השחקנים… ואולי בהמשך יוכל המשחק גם לשקף בתוך עולם המשחק את הבאות הפנים של השחקנים עצמם בזמן אמת…  כלאמר, כשאת/ה עושה פרצוף.. גם הדמות שלך במשחק תעשה פרצוף :-) כפי שאפשר לראות בסרטון הבא..

בתחום הפקת אפקטים לסרטים הטכניקה של תפיסת הבאות פנים כבר קיימת מספר שנים.. אז אולי כל מה שצריך לעשות הוא להמתין עוד כמה שנים ואז נוכל לקנות גירסה ביתית של הטכנולוגיה הזו.. אולי “זיהוי הבאות פנים” יהיה חלק קבוע מיכולות הקונטרולר של קונסולת המשחקים הבאה שלנו ?

קדימה.. עכשיו מספרים לכולם..
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0